Gündem

"BAİBÜ" de "KİMYA- TOPLUM VE EKOLOJİ İLİŞKİSİ" Konferansından…

10 Ekim 2018 . 11:26
"BAİBÜ" de "KİMYA- TOPLUM VE EKOLOJİ İLİŞKİSİ" Konferansından…

  “Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) de “Genel Sekreterlik” tarafından 09 EKİM 2018 Salı günü saat 14.00’da “PEMBE SALON” da düzenlenen bilimsel bir konferans “faaliyet” ini izledik. “ORADAYDIK.“

  DİNLEDİK. Bilgilendik. SORDUK DA. Tüm emeği geçenleri kutluyoruz.

  FAALİYETİN KONUSU, “Kimya-Toplum ve Ekoloji İlişkisi”… KONUŞMACI, “Prof. Dr. BEKİR ÇETİNKAYA” (EGE ÜNİVERSİTESİ EMEKLİ ÖĞRETİM ÜYESİ/TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ ŞEREF ÜYESİ)… DENİZLİLİ ÖMEMLİ BİR BİLİM ADAMIMIZ…

  Dostlar…

  ŞİMDİ de kısaca ”TÜBA” (TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ) ni tanıyalım. Tanıtalım da.

  BAŞKANLIĞINI DA, 2012 YILINDAN beri, BİZİM DE MEZUNU OLDUĞUMUZ “İÜ İŞLETME İKTİSADİ ENSTİTÜSÜ” NÜN Eğitim KORDİNATÖRLERİNDEN ve “İSTANBUL” ÜNİVERSİTEMİZİN (2010-2012) REKTÖR Yardımcılarından KASTAMONU-TAŞKÖPRÜLÜ ”PROF. Dr. AHMET CEVAT ACAR” Bey’in yaptığı “TÜBA”nın görevleri arasında da, “TÜRKİYE’DE TÜM BİLİM ALANLARINDAKİ ARAŞTIRMALARI, BİLİM İNSANLIĞINI VE ARAŞTIRICILIĞI ÖZENDİRMEK VE GENÇLERİ BİLİM VE ARAŞTIRMA ALANINA YÖNELTMEK, BİLİMİN KAMUOYUNCA KABÜLÜNÜ VE TAKDİRİNİ SAĞLAMAK VE BU MAKSATLARLA ÖDÜLLER VERMEK“ de bulunmaktadır.

  BU “AKADEMİ” mizin ÇOK DEĞERLİ ŞEREF ÜYESİNİN Köroğlu’nun DİYARINDA, Tabiatın KALBİ’NDE, İZZET BAYSAL’IN ŞEHRİNDE BİR KONFERANS İÇİN DE BULUNMASI BİZ BOLULULAR İÇİN DE ŞEREFTİR EFENDİM.

  Dostlar…  GELELİM konferansa. KONUYA… YA İYİ duyurulamadığından ya da “BAİBÜ” NÜN Resmi AÇILIŞININ 22 EKİM 2018 P.TESİ GÜNÜ olacağından mıdır, koordinasyonsuzluktan mıdır bilinmez ammmmmaaa faaliyete küçük salonda da olsa ilgi yoktu. NE genç KİMYACILAR, FENCİLER sordu, sorguladı. NE DE hocalar. NEYSEEE… Biz de kalkıp sorduk filimi, bilimi, iletişimi. SAĞ OLSUN HOCA DA YETKİN CEVAP VERDİ. Keşke sizler de orada olabilseydiniz dostlar. DEĞİL Mİ?

  “Konferansçı” Çetinkaya HOCA, basınımızda çıkan haberlerin kimya bilimini basite indirgediğini, HABERLERDE YANLIŞ DİL VE İFADELERİN KULLANILDIĞINI DA İFADE ETTİ.

  “2004”te; bir gazetemizde yer verilen “KÖYLÜ KADINLAR KİMYAGERLİĞE ÖZENDİ, UYUŞTURUCU YAPIYOR” haber başlığından da hareketle serzenişte bulunarak basınımızın “KİMYA” alanına yönelik algıyı da hazirunla paylaştı.

  EVET efendim… DİKKKAT… BİLİM, BİLİM İNSANLARI, AKADEMİ, ÜNİVERSİTEMİZ ÇOK ÖNEMLİ…

  “YEŞİL KİMYA” ya doğru çok önemli örnekler de veren SN. “TÜBA” Şeref ÜYESİ hocayı en kısa zamanda daha kalabalık salonlarda, başka konularda da dinlemek üzere CENNET Bolumuza bekliyoruz.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.