Gündem

FATİH METİN'DEN TANJU ÖZCAN'A SALVO!

10 Ocak 2019 . 11:54

Ak Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, Karaköy halkıyla buluştuğu programda Bolu’nun her köşesinde emeği, hizmeti olduğunu anlatarak, “Size soruyorum; Tanju Özcan Bolu için ne yaptı? Bolu’ya bir çivi dahi çakmış mı? Bırak milyonu, Bolu’ya bir liralık bir faydası var mı? Tüm halkımızı bunları sorgulamaya davet ediyorum” dedi.

  31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler için çalışmalarına devam eden Ak Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, Karaköy Mahallesi sakinleriyle dün akşam düzenlenen programda bir araya geldi.

  Köy konağındaki programda mahalle halkına hem kendini tanıtan, hem de gerek il başkanlığı, gerekse milletvekilliği ve bakan yardımcılığı dönemlerinde doğup büyüdüğü Bolu için yaptıkları hizmetleri anlatan Ak Parti adayı Metin, önce “Birileri ‘Fatih Metin ne yaptı?’ diyenlere “El insaf!” diyerek cevap verdi, ardından katkısı olduğu hizmetleri art arda sıraladı.

  KARİYERİNİ DÖNEM DÖNEM ANLATTI

  İlk olarak il başkanlığı döneminden bahseden Ak Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin,  o dönem Bolu’da bir kamuoyu yoklaması yaptırdıklarını anlatarak, “Öğrendik ki şehrin en büyük talebi doğalgaz. Bunun üzerine çalıştık çabaladık ve bugün kullandığımız doğalgazı Bolu’ya getirdik. Elhamdülillah payımız var. İnşallah önümüzdeki yıl tüm Bolu’yla beraber Karaköy’e de doğalgazı getirmiş oluruz. Biliyorsunuz hükümet konağımız vardı. Depremde zarar görmüştü. Elhamdülillah o dönemde bu kardeşinizin de emekleriyle yaptırdık.” dedi.

  TÜM İLÇELERDE EMEĞİM VAR

  2007 yılında milletvekili seçildiğini de dile getiren Fatih Metin, “Tabi haliyle tüm ilçesi, beldesi, köyü, mahallesinden sorumluyuz. Göynük ilçemizden başlayalım; Göynük’te bugün modern bir hastane var, bu kardeşinizin emeği var. Göynük’te sürekli elektrikler kesilirdi, tam 30 milyon liraya trafo merkezi kurdurduk ve bu sorunu tarihe kavuşturduk. Taşkesti sapağından Göynük’e kadar olan yol yapıldı, yine bu kardeşinizin emeği var. Yine yeni lise yapıldı, bu kardeşinizin emeği var.  Mudurnu’ya gelelim: Yüksekokulda, Kredi Yurtlar Kurumu’nda bu kardeşinizin emeği var. Kıbrıscık’ta, Aladağ sapağından Kıbrıscık’a kadar uzanan o yolda, Yatılı Bölge Okulu’nda (YİBO), Alan Himmetler Barajı’nda bu kardeşinizin emeği var. Mengen’de, Aşçılık Lisesi bu kardeşinizin emeğiyle yapıldı. Mengen yolunda bu kardeşinizin emeği var. Yeniçağa’da, Aşçılık Lisesi bu kardeşinizin emeği var. Dörtdivan’da açılan Anadolu Öğretmen Lisesi’nde de bu kardeşinizin emeği var” diye konuştu.

  MERKEZE MİLYONLARCA LİRALIK YATIRIM

  31 Martta oylarına talip olduğu Merkez ilçe için de Ak Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, şunları söyledi: 

  “Gelelim merkeze. 1999 yılında Bolu’da Gümrük Müdürlüğü kapanmıştı. Belki burada kimseyi ilgilendirmez ancak yine de bilmenizi isterim. Düne kadar ithalat ihracat yapan birçok firmamız işlemlerini İstanbul’dan yapıyordu ancak bakan yardımcılığı dönemimde bu işi çözdüm ve Gümrük Müdürlüğü’nü 2015 yılında Bolu’ya tekrar kazandırdım. Sümer Mahallesi’nde geçerken görüyorsunuzdur; Kız Meslek Lisesi yapıldı. O lise ile yanındaki yurdu da bu kardeşiniz yaptırdı. 3 bin kişilik Karaçayır Kapalı Spor Salonu’nda bu kardeşinizin emeği var. Onun hemen yanında 260 yataklı Kamp Eğitim Merkezi, onun yanında da Atletizm Pisti var bu kardeşinizin emeği var. Bolu’daki 2 ortaokul ve 1 lisede bu kardeşinizin emeği var. Yine Bolu’ya 5 tane fabrikanın açılmasına da bu kardeşiniz vesile oldu.”

  TÜM HİZMETLER AK PARTİ’NİN GÜCÜYLE OLDU

  Asıl gücün milletin destekleriyle büyüyen “Ak Parti” olduğundan bahseden Fatih Metin, “Sakın yanlış anlamayın bu ve daha fazlasını sadece ben mi yaptırdım? Hayır! Mensubu olmaktan gurur duyduğum Ak Parti’nin gücü ve siz değerli halkımızın desteğiyle oldu. Biz sadece gidiyoruz Bakanımıza Bolu’ya şu lazım diyoruz, takip edip sonuçlandırıyoruz. Örnek vermek gerekirse, geçtiğimiz hafta buraya Tarım ve Orman Bakanımız geldi. Kürsüye çıktım, dedim ki Bolu’nun yüzde 65’i ormanlarla kaplı, bu şehirde yaşamayanlar zannediyorlar ki Bolulular kaynak suyu içiyor. Bolulu Ak Parti’ye kadar kuyu suyu içiyordu. Biz Gölköy’den su bastık, arıtılmış su içiyor. Ama bu da yetmez, herkesin beklediği gibi kaynak suyu içmemiz lazım. Onunla ilgili çalışmamızı da yaptık, tüneli bitirdik şimdi bize 25 milyon lira lazım dedim. Dedi ki kardeşim belediye başkanlığını al; helal olsun. Bitti!” diye konuştu.

  “TANJU ÖZCAN BOLU’YA BİR ÇİVİ DAHİ ÇAKMIŞ MI?”

  Ak Parti adayı Fatih Metin, son olarak Tanju Özcan’a yüklendi.

  “Kürsüye çıkıp laf ebeliği yapmakla icraat yapılmaz” diyen Metin, son olarak “Size soruyorum; Tanju Özcan Bolu için ne yaptı? Bolu’ya bir çivi dahi çakmış mı? Bırak milyonu, Bolu’ya bir liralık bir faydası var mı? Tüm halkımızı bunları sorgulamaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.