Gündem

BOLU FEN LİSESİ'NDEN BİLİM ŞENLİĞİ

11 Nisan 2019 . 12:48

Bolu Fen Lisesinin hazırlamış olduğu Bilim Şenliği başladı. Okulun çok amaçlı salonunda öğrencilerin hazırladığı projeler 10-11 Nisan tarihlerinde sergilenirken, proje ekiplerinde yer alan öğrenciler hazırlıkları projeler hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

BOLU FEN LİSESİ'NDEN BİLİM ŞENLİĞİ

  Toplam 32 projenin yer aldığı Bilim Şenliğinde öğrencilerin hazırladığı projeleri Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Bolu Belediye Başkan yardımcısı Mansur Şen, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, okul müdürleri ve çok sayıda davetli de inceledi.

  Birbirinden ilginç, hayatı kolaylaştıran, geleceğe ışık tutabilecek projeleri yerinde inceleyen İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, proje ekiplerinden hazırladıkları eserler hakkında tek tek bilgi aldı. Öğrencilerin bu çalışmalarının araştırmacı ruhlarını ortaya çıkardığını, öğretmenlerimizin de destekleri ve yönlendirmeleri ile ortaya çok güzel eserler çıktığını belirtti.

  “BÜYÜK ESERLER VE İCATLAR ÇOK FAZLA DENEMEDEN VE BAŞARISIZLIKTAN SONRA ORTAYA ÇIKAR”

  İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, “Bilim virüsü bedene girince vücudun her yanını saracaktır. İşte o zaman bu öğrencilerimizin içinden geleceğin bilim adamları çıkacaktır. Onların hazırlayacağı her proje geleceğe ışık tutacaktır. Bu süreçte bizler her zaman onların yanında olacağız, onlara destek olacağız. Gelişen ve büyüyen Türkiye’nin inşasını onlar gerçekleştirecek. Çocuklarımız gençlerimiz unutmamalıdır ki, büyük icatlar, büyük eserler genellikle çok fazla deneme ve başarısızlıktan sonra yılmayan kişiler tarafından gerçekleştirilmiştir. Bu amaçla çalışan tüm öğrencilerimizi ve onlara destek veren tüm okul yöneticilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyorum” dedi.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.