Gündem

Başkan Özcan, aşevinde vatandaşlarla iftar yaptı

10 Mayıs 2019 . 12:36

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren aşevinde vatandaşlarla birlikte iftar yaptı.

Başkan Özcan, aşevinde vatandaşlarla iftar yaptı

  Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesindeki aşevi, ramazan ayının gelmesi ile birlikte her akşam 2 bin kişiyi iftar sofralarında bir araya getiriyor. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da ramazanın 4. gününde aşevinde vatandaşlarla birlikte iftar yaptı. İftar saati öncesinde aşevine gelen Özcan, vatandaşlarla tek tek selamlaşarak yemek ikramını bizzat kendisi gerçekleştirdi.

  “Bu işi Allah rızası için yapan hayırseverlerimize şükranlarımı sunuyorum”

  Ezan okunması ile birlikte vatandaşlarla orucunu açan Başkan Özcan, iftar sonrasında yaptığı açıklamada, “Bu akşam iftarımızı aşevinde vatandaşlarımızla birlikte yaptık. Burada her gün yaklaşık 2 bin vatandaşımız orucunu açıyor. Sağ olsunlar her akşam bir hayırseverimiz bu işe sponsor oluyor. İhtiyaç duyan herkese kapımız açık ve bundan sonra da bu uygulama böyle devam edecek. Ben bu noktada isimlerinin bile zikredilmesini istemeyen ve bu işi Allah rızası için yapan bütün hayırseverlerimize şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca iftardan sonra Kent Meydanı’nda ramazanın ruhuna uygun bazı etkinlikler de düzenleniyor ve vatandaşlarımızı iftar sonrasında bu etkinliklere de bekliyoruz” diye konuştu.

  “Zekât ve fitrelerini doğru kişilere ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyorum”

  Başkan Özcan konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Yine tabi biz seçim öncesinde şunu söylemiştik, zekâtlar ve fitreler her zaman doğru kişilere ulaşmıyor. Bazen ben zekâtımı fitremi vermek istiyorum ama doğru kişiyi bulamıyorum diyen vatandaşlarımız da doğru kişiyi bulmak adına Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüze müracaat ederlerse biz arada köprü vazifesi görmek istiyoruz. Bu konuda da duyarlı vatandaşlarımıza yeniden hatırlatma ve çağrı yapmak istiyorum.”

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.