Gündem

Kimi memnun, kimi değil

31 Mayıs 2019 . 15:48

Bayram öncesi tatlı ve şekerleme ürünleri satan esnafımıza satışların nasıl gittiğini sorduk. İşte cevaplar...

  HABER: ELİF ŞENTÜRK

  KAMERA: BARIŞ ESKİCİOĞLU

  Bayram öncesi hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. "Seçim oldu, dolar yükseldi, piyasada para yok" diye diye giderek morali bozulan esnafa bayram öncesi hareketlilik iyi geldi. Şekerleme ve tatlı ürünleri satan esnafımıza işlerin durumunu sorduk işte cevaplar;

  BEKLENMEDİK BİR SİPARİŞ YOĞUNLUĞUNA ULAŞTIK

  (Elif Kuruyemiş/Can Alhan)

  Satışlardan memnun musunuz?

  Şu an satışlardan memnunuz özellikle bayrama doğru siparişlerimizin artması ve bayram dolayısıyla aldığımız siparişlerden beklenmedik bir sipariş yoğunluğuna ulaştık. Artı olarak baklavalarımızda glikoz şurubu kullanılmaması ve orijinal olarak antepfıstığı kullanılması ve tereyağı kullanılması yerken ağızda bıraktığı tat da satışlarımızı üst seviyeye taşıdı.

  -Vatandaşlar en çok hangi tatlı çeşitlerini tercih ediyorlar?

  Artık vatandaşlarımız alışılagelmiş normal düz baklavadan ziyade biraz daha farklı görünüme sahip baklavalara daha çok rağbet etmeye başladı diyebiliriz.

  SATIŞLARDAN GAYET MEMNUNUZ

  (Seç-Al Kuruyemiş Salih Emre Başaran)

  Yeteri kadar satış yapabiliyor musunuz?

  Evet. Umduğumuzu gerçekleştiriyoruz. Satışlarımız şu an gayet güzel bir şekilde. Yeni bir kuruluşuz Bolu’da, buna rağmen yoğun bir ilgiyle karşılaşıyoruz. Fiyatlarımızla da ön planda olduğumuzdan dolayı satışlardan gayet memnunuz.

  Vatandaşlarda ağırlıklı olarak hangi ürünleri tercih ediyorlar?

  Her kesim için farklı farklı değişiyor. Herkesin damak tadına göre değişiyor. Ama genel olarak baktığımız zaman gençlerin damak tadına hitap ettiği için aramotik tatlar daha çok ön planda. Portakal, limon tarzı. Biraz daha yaş ilerledikçe çikolataya doğru kayıyor. Kahve tarzı. Bu şekilde şeker tadında bir bayram geçiyoruz.

  ESKİ BAYRAMLAR DAHA İYİYDİ

  (İmren- Celal Özmen)

  Satışlar nasıl gidiyor?

  Satışlarımız şu anda biraz durgun eski satışlara göre. Hani eski bayramlar daha iyiydi.  Şimdi biraz marketlerinde bize etkisi var tabi.

  Vatandaşlar en çok hangi ürünleri tercih ediyorlar?

  Vatandaşlar şimdi çikolatalarda mesela Mabel ağırlıklı Bolu Çikolatası başka hediyelikler ve Saray Helvası var yani eskisine göre işlerimiz durgun. Bu yolların kapanmasının etkisi var.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.