Gündem

Artık zorunlu olmayacak

11 Haziran 2019 . 17:10

Vatandaşa "Mecbursunuz" denilerek değiştirmek zorunda bırakılan dijital su saatleri hakkında kritik bir karar belediye meclisinin gündeminde. Karar çıkarsa artık dijital su sayacı zorunluluğu kalmayacak.

Artık zorunlu olmayacak

  Haziran ayı belediye meclis toplantısı gündemi Bolulu vatandaşlar için müjdeli haberlere gebe. Su sayaçlarında dijitalden mekaniğe geçilmesi için teklif gündeme geldi.

  KAYMAK BİTİNCE ŞİRKET KIVIRMAYA BAŞLADI

  Belediye Başkanı Tanju Özcan dijital su saatleri hakkında şunları söyledi "Bu bizim vatandaşımızın çokça şikayeti olduğu bir konu. Çok ciddi bir depozito alıyoruz. Meskenlerden bin 400 TL, sanayi kuruluşlarından 2 bin TL. Bunun düşürülmesi gerekiyor. Yeniden düzenlenmesi gerek derken, ücretin düşmesi. Bunun yüksek tutulmasının nedeni dijital su sayacına geçişi zorlamak. 10 yıldır bu konu tartışılıyor. Bu ücretlerin yüksek olduğunu söylediler. 75 bin saatin 68 bini dijital ön ödemeli sayaç haline gelince yani kaymak bitince şirket kıvırmaya başladı. 7 kişilik ekip 2 kişiye düştü. Açık konuşmak gerekirse kaymak azaldı. Kaç saat arızalı, ne kadar sürede tamir edilir net bir veri yok. Biz bu kadar depozito ücreti olmaz diyor ve bunu indiriyoruz. Bu şu demektir mekanik saate geçmek isteyen yüksek ücretlerden geçemiyordu. Bu ücretleri düşüreceğiz ve mekanik saate geçme özgürlüğünü vatandaşımıza vereceğiz. Hatta benim bir isteğim var gerekirse biz belediye olarak mekanik saate geçmek isteyenlerden ücret almayalım"

  KARAR TEKRAR OYLANACAK

  Dijital sayaçlar Plan ve Bütçe Komisyonu’na oy birliği ile havale edildi. Madde Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki üyelerinin denetlemesinden sonra karara bağlanmak üzere tekrar oylanacak.

  • MUSTAFAZTRK11 Haziran 2019 . 22:32

   tebrikler TANJU BEY, dijital su saatleri mecburiyeti, yanlı,? ve yanlıştı , bu tekrar bağlanmasına kararlı olduğunuz mekanik su satleri gerek vatandaş için gerekse belediye için birçok yönden faydalı olacağını görüp bağlanması ile ilgili karar almanız,,,*** HALK İÇİN BÜYÜK KAZANIM VE KOLAYLIK OLACAKTIR, hayırlı olsun.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.