Gündem

Sığınmacıları istemiyoruz

12 Haziran 2019 . 13:31

Bolu halkının isteklerini ve görüşlerini sizlere iletmeye devam ediyoruz. Bolu halkı Bolu'da yaşayan sığınmacıları istemiyor.

  Sokak röportajlarımızla Bolu'nun nabzını tutmaya devam ediyoruz. Bolu'da yaşayan vatandaşlara sığınmacılarla ilgili görüşlerini sorduk işte aldığımız cevaplar;

  BÖYLE BİR ŞEYİ KABUL ETMEK MÜMKÜN DEĞİL

  Bolu’da hakikaten ben sığınmacıları şahsım olarak kabul etmiyorum yani. Belediye Başkanımız Tanju Özcan’da bu işlerin üzerinde duruyor. Olaylar yaratıyorlar, dükkânlar açıyorlar, taksicilik yapıyorlar. Böyle bir şeyi kabul etmek mümkün değil. Bizim insanlarımız, askerlerimiz orda vefat ediyor buradaki sığınmacılarda kebap yapıyorlar. Bunları kabul etmek mümkün değil. Yarın bir gün bunla bizim başımıza bela olacaklar. Mesela bazı kazalarda duyuyoruz Belediye başkanlığını alıyorlar, köy muhtarlıklarını alıyorlar. Yarın bir gün bunlarda başımıza gelecekler. Gittikçe nüfusu onlar kazanıyor. Her doğan çocuk sığınmacı doğuyor, bununda T.C numarası Türk. Onun için bunları burada kabul etmek mümkün değil. Bunlara burada haybeye yiyecek içecek veriyoruz, buralarda barındırıyoruz. Bunlar mümkün değil yani.

  MEMNUN DEĞİLİZ

  Çok güzel düzenimiz vardı Türkiye’de. Onlar gelince gerçekten hani canım yanıyor içim sıkılıyor da memnun değiliz. Hiç memnunda olmadık.

  KENDİ VATANLARINA DÖNSÜNLER

  Her insanın kendi vatanında, kendi toprağında daha mutlu olacağını düşünüyorum. Sığınmacıların kendi vatanına dönmesi benim görüşümce iyi olacağını düşünüyorum.

  HAKKIMI DA HELAL ETMİYORUM

  Sığınmacıların ülkelerine dönmesi gerekiyor. Ben karşıyım. Emekliyim ben, benden para kesildiğini söylüyorlar yüzer lira. Zehir zıkkım olsun. Hakkımı helal etmiyorum. Ben bin lira alıyorum bayram ikramiyesi, onlar üç bin lira alıyor. Artık aslı var mı yok mu onu bilmiyorum. Helal etmiyorum. Gitsinler, kendi ülkelerine gitsinler. Biz Türk olarak kendi ülkemizde savaş çıktığı zaman kanımızın son damlasına kadar savaşarak kalıyorsak onlarda gidecekler. İki tane gencimizi bıçakladılar. Ölüm kalım. Kim verecek bunun hesabını? Yargı veriyor mu, vermiyor. Ben vergi ödüyorum, beyefendiler kral gibi. Geçenlerde giderken vergi dairesinin köşeye atmış nargilesini, nargile içiyor Suriyeliler. Biz Türk olaraktan bunu içebilir miyiz? Bizde duygusu var dimi. Bu ülkeyi bu duruma getirenlere yazıklar olsun. Hiçbir şey demiyorum. Hakkımı da helal etmiyorum bir an önce gitsinler. Benim maaşımdan para kesiyorlarsa bu Suriyelilere hakkımı helal etmiyorum. Zehir zıkkım olsun. Kabul etmiyorum. Kime sorarsanız sorun herkes karşı. Ben siyasetçiyim ama elimi eteğimi çektim.  Ben Chp’liyim Atatürkçüyüm hiçbir yerde de çekinmem. Biz Atatürk’ün kurduğu modern bir ülkede, modern bir şekilde yaşamak istiyoruz. Ama bir bakıyorum Suriyeliler geleli ikinci sınıf insanı olduk. Üç sene beş sene sonra Türk’üm demeye biz korkacağız.

  ÜLKELERİNE SAHİP ÇIKMALILAR

  Kadın ve çocuklara bir şey demiyorum ama gençlerin burada gezmeleri beni rahatsız ediyor. Ülkelerini savunmuyorlar, kaçıyorlar. Bu bana dokunuyor. Yani milliyetçi değiller. Ülkelerine sahip çıkmalılar. Ne zamana kadar kaçacaklar? Orda ölmüyorlar feribotlarla denizde boğuluyorlar.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.