Gündem

"Su sayaçları" kararına vatandaş ne dedi?

12 Haziran 2019 . 14:23

Tv Bolu gelişen gündeme ilişkin güncel konuları yakından takip etmeye devam ediyor. Kartlı su sayaçları kararını vatandaşımıza sorduk.

  Haziran ayı belediye meclis toplantısında Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan kartlı su sayaçlarının zorunluluğunun kaldırılması yönünde bir teklif getirdi. Karar Plan Bütçe Komisyonu tarafından onaylanırsa artık vatandaşlar kartlı su sayaçlarını almak zorunda kalmayacak. Peki bu karar vatandaşı nasıl etkiledi. Vatandaşımıza sorduk sizce kartlı su sayaçları uygulamasına devam edilmeli mi?

  DİJİTAL SU SAYACI KULLANILMALI

  (Abdullah Uslu/Emekli) Daha öncede bahsettiğim gibi dijital su sayacı kullanırsan suyu harcamadan parayı ödüyorsun ama diğer eski sayaçtaki gibi devam edersen harcadığın suyun parasını veriyorsun, böyle bir dezavantajı var. Yani dijital su sayacı kullanılmalı. Bunu kesin bilmiyorum ama bende şöyle bir intiba var sanki dijital sayaçlarda su daha ucuz gibi eski şeylere göre. Bu tabi kesin bir bilgi değil benim kanaatim böyle.

  ESKİSİ GİBİ OLURSA, RAHAT EDERİZ

  (Münevver Peker/ Ev Hanımı) İyi olmuş. İyi olur yani eskisi gibi olursa, rahat ederiz. Kim nasıl düşündüyse onların düşüncesi daha iyi olur.

  SORUN YOK

  (Cemalettin Aytar/Emlakçı) İyi olmuş. Hayırlısı olsun. Yapılacak bir şey yok. Eskileri kullanan eskiyi kullansın, yeniyi kullanmak isteyen yeniyi kullansın. Sorun yok.

  KARTLI DAHA İYİ

  (Keren Ögürce/Serbest Meslek) Zorunluluk, problem yok. Biz o eski kartlardan memnunuz ve onun devam etmesini istiyoruz. Kartlı daha iyi. Kartlı devam etsin daha iyidir bizim için.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.