Gündem

"Bolu'nun çocuklarına zulüm etmeyi bırak artık"

12 Haziran 2019 . 15:03

Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, yaptığı yazılı açıklamada Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ı sert dille eleştirdi. Doğanay, Özcan'ı belediye çalışanlarına zulüm etmekle suçladı.

"Bolu'nun çocuklarına zulüm etmeyi bırak artık"

  Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay'dan gelen yazılı açıklamada Doğanay'ın şu ifadeleri yer aldı;

  97 İŞÇİ KARDEŞİMİZİN EKMEĞİNİ ELİNDEN ALDI

  "CHP’lİ Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın göreve başladığı günden bu yana Belediye personeline yönelik, gerek uygulamaları gerekse de açıklamalarını hayret ve üzüntüyle takip etmekteyim. 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi Bolu Belediyesi çalışanlarına, hatırlanacağı üzere Tanju Özcan kimseyi işten çıkarmayacağı ve keyfi olarak da  hiçbir personelin yerinin değiştirilmeyeceği vaadinde bulunmuştu.Hatta bu sözünü de noterde taahhüt haline getirmiş ve tüm belediye personeline dağıtmıştı. Önce 97 işçi kardeşlerimizin ekmeğini elinden alan ,ardından da çok sayıda personelin yerini keyfi olarak değiştirerek istifaya zorlayan Tanju Özcan muhtemelen işçi çıkartmaya devam edecek ki, son günlerde ki yaptığı açıklamaların hedefinde  Bolu Belediyesi çalışanları var.

  ÇALIŞANLARINI KAMUOYU ÖNÜNDE KÜÇÜK DÜŞÜRÜYOR

  Tanju Özcan yaptığı açıklamada “Ot biçtirecek işçi bulamıyorum,teknik adamlar üretmiyor” diyerek Belediye personelini Bolu Halkına şikayet ediyor. Bu açıklamalarıyla Tanju Özcan sorunlu bir Belediye Başkanına yakışmayacak şekilde Bolu Belediyesi çalışanlarını Kamuoyu önünde küçük düşürmekte hizmet üretmemesinin sebebini Belediye çalışanlarına yüklemektedir. Ne oldu da ; 15 yıllık Ak Parti Belediyeciliği döneminde Bolu’da hizmet destanı yazan, Bolu Belediyesinin isimsiz kahramanları Bolu Belediyesi çalışanları bugün Tanju Özcan tarafından, çalışmayan, iş beğenmeyen, üretmeyen pozisyonuna düşürülerek Bolu Halkına şikayet edilmektedir.

  BOLU KAMUOYUNU OYALAMAYI BİR KENARA BIRAK

  Ama biz biliyoruz ki, bu şikayetlerden  yaratılmak istenen suni gündemlerin asıl sebebi,Bolu Belediyesinde yeniden başlayacak, işçi çıkarmalarına zemin hazırlamak ve kılıf uydurmaktadır. Tanju Özcan sana çağrım boş laf ve suni gündemlerle Bolu kamuoyunu oyalamayı bir kenara bırakmandır.31 mart seçimleri öncesi, Bolu Halkına  verdiğin sözleri, taahhüt ettiğin projeleri, sorumlu bir belediye başkanına yakışan bir şekilde hayata geçirmeye başla. Çünkü Bolu Halkı senden laf değil, hizmet bekliyor.Bolu’nun çocuğuyum diye çıktığın bu yolda, Bolu’nun çocuklarına zulüm etmeyi bırak artık…

  • Mahmutdeniz13 Haziran 2019 . 18:45

   Sayın doğanaya sormak istiyorum AKP belediyesi boluda ilk geldiğinde bundan 3 kat daha fazla insanı işten çıkarmıştı o zaman neden gündeme getirmediniz.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.