Gündem

Minik balerinler sahnede

13 Haziran 2019 . 12:06

Bolu'da faaliyet gösteren özel bir spor kulübünün BAİBÜ Kültür Merkezi Mavi Salon'da düzenlediği bale ve dans gösterisi büyük beğeni topladı.

Minik balerinler sahnede

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kültür Merkezi  Mavi Salon'da gerçekleştirilen ve 3-16 yaş arası toplam 60 balerinin katıldığı gösteriye ilgi oldukça yoğundu. Eğitmenliğini Sinem Türkdoğan’ın yaptığı solo ve grup performanslarının sergilendiği gösteriyi yaklaşık 350 kişi ilgiyle izledi. Birbirinden güzel gösterileriyle izleyicelerin büyük beğenisini kazanan balerinler ayakta alkışlandı.

  Aynı zamanda eski milli ritmik cimnastikçi  ve milli takımlar antrenörü olan Sinem Türkdoğan gösteri sonunda yaptığı açıklamada, “Bale  eğitiminin faydaları arasında çocuğun sorumluluk duygusunun gelişmesinin yanında ,sosyalleşmesini sağlayıp özgüveninin gelişmesine ve çocuktaki duruş bozukluklarının giderilmesine yardımcı olur dedi . Yönetici Erdem Demirsoy ise Bolu’da bu faaliyetlerin yaygınlaştırılmasının çocukların gelişimi açısından önem arzettiğini belirtti. 

  Gösterinin ardından minik balerinler aileleri ve arkadaşlarıyla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. 

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.