Gündem

Böyle bir cennet yok ama...

10 Temmuz 2019 . 07:05

Bolu bilinen bilinmeyen doğal güzellikleriyle büyülemeye devam ediyor. Ancak bu saklı doğal hazineler bir türlü artı değere dönüşmüyor.

Böyle bir cennet yok ama...

  Bolu yıllardır turizm şehri olmanın hayalini kuruyor. Bolu'nun turizm noktalarına yönelik yapılan tanıtım faaliyetlerinin ve çeşitliliğinin arttırılması ve bu adımların ilerletilmesi gerekiyor. Bolu turizmi belli alanlarda kümelenmiş durumda. Bolu'nun ilgi gören doğal güzellikleri ünlü sanatçıların sosyal medya akımlarının artması ve paylaşımlarında Kartalkaya başta olmak üzere Abant, Gölcük ve Yedigöller gibi doğal güzelliklere yer vermesiyle birlikte bu turizm noktalarının cazibesi arttı. Bu noktaların cazibesi arttı artmasına ama diğer doğal ve tarihi alanlar aynı ilgiyi görmüyor.

  BİR TURİZM NOKTASI DAHA

  Bolu Doğa ve Turizm Derneği tarafından düzenlenen 20 kilometrelik Köroğlu Zirve-Yaylaçayı yürüyüşünde, Yaylaçayı'nda bulunan şelale, görenleri büyüledi. Dernek tarafından yapılan doğa yürüyüşleri ve geziler sayesinde her gün yeni bir doğal güzellik ortaya çıkıyor. Bolu turizm alanında kullanabileceği ve doğa meraklıların ilgisine sunabileceği bir turizm noktasına daha kavuşmuş oldu. Dernek üyeleri ve doğa severler tarafından gezilen şelale de etkinlikler düzenlendi. Şelaleyi gören doğaseverlere Dernek Başkanı Muzaffer Yıldırım ve başkan yardımcısı Cihan Ayvaz, şelaleden iple inmeyi gösterdiler, sıcaktan bunalan doğa severler kendilerini serin sulara bıraktılar. Bu harika görüntüler Metin Ferah'ın objektifine yansıdı.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.