Gündem

Ak Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay: "Partizanca hizmet etmediğimizin kanıtı, Dörtdivan'dır"

11 Temmuz 2019 . 11:23

Yeniçağa Belediyesi’nin hesaplarının siyasi tutumla adeta Yeniçağa halkını cezalandırmak için CHP’li Bolu Belediyesi tarafından bloke edilmesine karşılık, Dörtdivan Belediyesi’ne ve Dörtdivan halkına Ak Parti’nin adalet anlayışı içerisinde var gücüyle hizmet götürmeye devam ettiklerini belirten Ak Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, son olarak Tarım ve Orman Bakanlığı’nca 2019 yılı yatırım programı içerisinde olan 2,8 milyonluk ödeneğin onaylandığını söyledi.

Ak Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay: "Partizanca hizmet etmediğimizin kanıtı, Dörtdivan'dır"

  2018 yılı sonunda açıklanan 2019 yılı yatırımları içerisinde yer alan Tekke Barajı göl sahası içerisinde kalan Tekkedere Köyü İçme suyu hattı ve Dörtdivan İlçesi İçme Suyu Hattı işi için Bakanlık tarafından ayrılan 2,8 milyonluk ödeneğin DSİ 53. Şube Müdürlüğü’nce talep edildiğini ve Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sayın Fatih Metin’in de talimatıyla işin hızlanarak sonuçlandığı bilgisini veren Doğanay; “Bakanlıktan gelecek bu ödenek sonrası İl Özel İdaresi Tekkedere Köyü İçme suyu hattı ve Dörtdivan İlçesi İçme Suyu Hattı işini yapacaktır. Ayrıca aynı protokol kapsamında göl sahasında kalan ve yeni yerleşim yeri belirlenen Tekkedere Köyü Devran Mahallesi’nin yol, içme suyu ve kanalizasyon işleri de İl Özel İdaremizce yapılacaktır. Zaten bu ödeneğin büyük bir kısmı da bu işlere harcanacaktır. Dörtdivan içme suyu hattı işi bunun %20’sini kapsamaktadır. Geçmiş dönem Dörtdivan Belediye Başkanımız Hasan Uzunoğlu’nun Dörtdivan ilçemizi kuyu suyundan kurtarmak için başlattığı bu çalışma böylelikle sona ermiş olacak. Dörtdivan halkımıza hayırlı olsun” dedi.

  Dörtdivan’daki yerel seçim sonuçlarının hizmet noktasında hiçbir zaman kıstas olarak ele alınmayacağını belirten Doğanay; “Biz yerel seçim sonuçlarından ancak parti olarak ders çıkartırız. Dörtdivan halkı bize ne mesaj vermiş, biz nerede yanlış yapmışız diye muhasebe olarak görürüz. Çünkü Ak Parti’nin felsefesinde halka rağmen siyaset yoktur. Bugün oy alamadığı Yeniçağa ilçesini adeta cezalandırmak için Yeniçağa Belediyesi’nin hesaplarına bloke koyduran bir CHP zihniyeti ile Ak Parti’yi ayıran en önemli fark da buradadır. Bu vesileyle bu 2,8 milyon liralık ödeneğin çıkmasına vesile Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye, Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Sayın Fatih Metin’e, milletvekillerimize, tüm bu işlerin takibi ve alt yapısını hazırlayan DSİ 53. Şube Müdürü Sayın Kazım Doğru ve çalışma arkadaşlarına teşekkürlerimi sunarım. Bolu’ya yine A partili ya da B partili belediyelerce yönetildiğine bakmadan hizmet etmeye devam edeceğiz inşallah” ifadelerini kullandı. 

  • Farukovali12 Temmuz 2019 . 01:32

   Nurettin Baskanimiz;Birak Dortdivanida Bolu BELEDIYESI'ne Alladdin Yilmaz'in neler yaptigini Halka,ozellikle Cumhuriyet Caddesinin yeniden yapilmasindan 1 hafta once Yollarin yukselecegini bile bile Binalara oturma izni verdigini bilmiyorsan ogrenmis ol.Cunku garaja girmesi arabalarin mumkun degil.Kapatalim deyince daire basina kesilen meclis karariyla alinan,kesilen cezalarin miktarindan haberiniz varmi.Cunku meclis cogunluguda elinizdeydi.Hala garaj kapatilamadi.kimse dusmesin diye onl

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.