Gündem

Ak Partide coşku sokağa taştı

15 Ağustos 2019 . 14:03

Ak Parti Bolu İl Başkanlığı’nın geleneksel bayramlaşma töreni gelenekselleştiği gibi yine bayramın 2’nci gününde saat 2’de İl Başkanlığı binasında gerçekleşti. Yoğun bir katılımın yaşandığı bayramlaşma programında yapılan konuşmalarda AK Parti Bolu Teşkilatlarındaki birlik ve beraberlik vurgulandı.

Ak Partide coşku sokağa taştı

  Bayramlaşma programına; Ak Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, Ak Parti Bolu Milletvekilleri Arzu Aydın ve Fehmi Küpçü, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Hicran Çağalı, Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Samet Kocadağ, Ak Parti ilçe ve belde başkanları, Ak Partili belediye başkanları, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer ve İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclisi Üyeleri, partinin çeşitli kademelerinde görev yapan teşkilat mensupları ve çok sayıda Ak Partili vatandaş katıldı.

  Programın açılış konuşmasını yapan Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay; parti teşkilatının kurban bayramını kutlayarak birlik ve beraberlik mesajları verdi.

  14 Ağustos’ta Ak Parti’nin 18 yaşına gireceğini de belirten Doğanay; “AK Parti davası 2 gün sonra 18 yılını dolduran, 18 yıldır ülkesine ve milletine hizmet eden, 2001 yılında ülkenin karanlığa büründüğü bir anda erdemliler hareketini başlatan, başta genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve aynı zamanda onun yol arkadaşlarıyla birlikte yola çıktıklarında o niyettedir. O gün il teşkilatlarını kurmak için, ilçe teşkilatlarını kurmak çok kolay değildi. O günlerde insanların ak parti teşkilatlarında görev almak için 2 adım geriye uzaklaştığı, acaba geçmişte olanlar tekrar olur mu? Tekrarı yaşanır mı? Diye insanların tereddüt ettiği 2001 yılında Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde yeter artık sözde karar da milletindir dediğinde yola çıkanlardan ve o gün yola çıkıp ta bugün aramızda olmayanların hepsinden Allah razı olsun.  Bizim kendilerinden öğrendiğimiz çok şey var. Teşkilatçılık anlamında, siyaset anlamında öğrendiğimiz çok şey var. İşte onlar bugünün önünden gidenler bugün yine bizim aramızda bizim büyüğümüz olarak, bizim bir abimiz olarak bize her zaman yol gösterici olmaya devam ediyorlar. 18 yılın sonunda bugün geldiğimiz noktada baktığımız zaman güçlü bir Türkiye ile birlikte biz yolumuza yine aynı devam ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizin kurban bayramı mübarek olsun. En kötü günümüz böyle olsun. Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın” şeklinde konuştu.

  Kurban Bayramının ayrı bir önemi olduğunu vurgulayan AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın ise konuşmasında; “Kurban bayramı vesilesi ile bir aradayız. Bütün bayramlarımız çok önemli. Birliğimizin, beraberliğimizin ama ötesinde maneviyatımızın bir getirisi bir göstergesidir. Kurban bayramı daha da önemli çünkü paylaşmanın en güzelinin yaşandığı bir iklimde beraberiz. Bu bayramın bir önemi daha var. Biz teslimiyetin, inanmışlığın emrin gereği olan helal kurbanlarımızı ak partinin mazlumları kucaklayan ruhuyla, bizim medeniyet köklerimizin bize emrettiği o ruhla inşallah paylaşmaya devam edeceğiz. Bu bizim geleneğimizin göreneğimizin dinimizin emrini yerine getirdiğimizin göstergesidir” ifadelerini kullandı.

  Son konuşmayı yapan AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü partililerin bayramını kutlayarak; “AK Parti sadece 14 Ağustos 2001’de kurulmuş bir siyasi hareketi değil, AK Parti bir medeniyet hareketidir.” dedi.

  Konuşmaların ardından Partililer parti binası önüne inerek bayramlaştılar ve Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar tarafından okunan dua ile bayramlaşma programı sona erdi.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.