Gündem

Kul hakkı yedim itirafıdır

28 Ağustos 2019 . 15:43

Fatih Metin ile Belediye Başkanı Tanju Özcan arasında yaşanan polemik farklı bir noktaya taşındı. Özcan’ı partizanlık yaptığı gerekçesiyle tebrik ziyareti yapmayacağını söyleyen Fatih Metin’e cevap Özcan’dan gecikmedi.

  Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan gazetecilerle bir araya geldi. Özcan Fatih Metin’in kendisi hakkında yaptığı yorumlara şu şekilde cevap verdi “Bu itiraftır. Ben kul hakkı yedim itirafıdır. Bu şu demektir: Bankamatik memurlarından bahsediyor ya insanlar, bunlardan bir tanesi Ak Parti Kadın Kolları Başkanıydı. Kabullendi, istifa etti. O da Fatih Metin’le birlikte 4 ay gece gündüz çalışan biriydi. Sen 4 ay boyunca Bolu Belediyesi’nden personel olarak maaş alacaksın, sonra 4 ay boyunca Bolu Belediyesi’nden aldığın maaşla, Fatih Metin’in yol arkadaşlığını yapacaksın. Bunu kendisi söylüyor zaten. Yani Bolu Belediyesi 4 ay boyunca Fatih Metin’e çalışsın diye personeline para ödemiş. Bu bir itiraftır, her şeyden önce ayıptır. Dolayısıyla işe bu yönden bakmanızı istiyorum. Hiçbir belediye çalışanı benimle çalışmadı. Benim böyle bir talebim olmadı zaten. Halkın parasını alacak bir belediye çalışanı, bir adayla birlikte seçim çalışması yapacak. Ve sen çıkacaksın bunu bir de itiraf edeceksin: “Bu arkadaşlar benimle çalışan arkadaşlardı, Tanju Bey onların görev yerini değiştirmiş.” Böyle bir şey kabul edilemez.

  “BOLU BELEDİYESİ’NDE ÇALIŞIRKEN SİYASİ ÇALIŞMALARA KİMSE KATILAMAZ”

  “Belediye’de hiçbir siyasinin ekibi olamaz. Buna izin vermeyeceğim. Belediye çalışanları, belediyenin işlerini yapacak, başkalarının işlerini yapmayacak. Hele siyasi çalışmalara hiç katılmayacak. Dolayısıyla arkadaşlar meselenin özü budur. Hatta bu arkadaşların 4 aylık maaşını da ondan istemek gerekir diye düşünüyorum. Çünkü onlar belediyenin temizlik hizmetinde, imarında, halkla ilişkilerinde çalışmamış. Kendisi söylüyor bunu. Gece gündüz Fatih Metin ile çalışmış”

  “FATİH METİN SİYASİ PARTİNİN İL BAŞKANI GİBİ DAVRANIYOR”

  Fatih Metin’in siyasi partinin il başkanı gibi davrandığını söyleyen Başkan Özcan; “Ben seçilmiş bir insanım. Beni halk seçti bu göreve getirdi. Fatih bey bir kişinin iradesi ile atanmış bir insan dolayısıyla kulvarlarımız ayrıldı. O Ankara’da bürokrat ben Bolu’da belediye başkanıyım. İkimizin de siyasi bir kimliği kalmadı. O işini yapacak ben işimi yapacağım ve işlimizi yaparken de bu tür polemiklerden uzak duracağız. 4 ay boyunca benim hiçbir açıklamam da parti ismi zikrettiğime şahit misiniz? Evet, ben Cumhuriyet Halk Partisinin üyesiyim. Yasa bana bu imkanı tanıyor ama ben CHP lehine bir partizanlık yapıyor değilim. Belediye çalışanlarına defalarca söyledim kim AK Partili, CHP’li, MHP’li araştırmadım araştırmamda. İnsanların dünya görüşü siyasi görüşü benim işim değil. İşini yaptığı sürece ister AK Partili ister MHP’li olsun baş tacı yaparım. İşini yapmadığı sürece de en koyu CHP’li olsa bile gereğini yapmaktan çekinmem dedim. Bu günde bu noktadayım. Fatih beyin konuşmalarına bakıyorum devletin bürokratı gibi değil siyasi partinin il başkanı gibi davranıyor. Hala eski tarzından vazgeçmemiş. O bıraksın belediye işle ilgili çalışmaları ben yaparım. Hesabını da halka veririm vakti zamanı gelince. Türkiye’de çiftçi kan ağlıyor o gitsin çiftçinin sorunlarıyla meşgul olsun” diye konuştu.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.