Yazarlar

Bolu'da" 20 BİN... 15 BİN... 15 BİNLİK "Üç "Üniversite" mi Planlanıyor?

Mustafa Cop

Bolu'da" 20 BİN... 15 BİN... 15 BİNLİK "Üç "Üniversite" mi Planlanıyor?

  GÜNDEM YİNE DEĞİŞTİ. BİR “Fatih” ten BİR “Fatih” e mi? ”Metin” den “Yamaner” e mi?

  08 OCAK 2019 SALI günkü “BOLU TSO” Aylık Meclis Toplantısına meclis üyesi olarak sağlık nedeniyle raporlu olduğundan katılamayan İş adamı “Fatih” Bey’in bu önemli toplantıda paylaşamadığı kişisel görüşlerini kamuoyu ile kendi kişisel “facebook” hesabından sosyal medyada paylaşması cumartesi ve pazar tarihli gazetelerimizin 1. Sayfalarında manşetlerinde...

  ”OKUYORUZ”...

  “Bolu’nun önde gelen iş adamlarından Fatih Yamaner, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada BAİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı’ya ‘Hedefe ulaştık mı?’ diye sormuş. Değil mi? Ve bu görüşün, yazının altında onlarca mesaj... Yorum... Yüzlerce de beğeni...

  Görüşe katılanlar... Alkışlayanlar... Kutlayanlar... Yeni bir tartışma daha mı?

  Ve bugün de acilen “Rektör Alişarlı’ya bir cevap da siyasetten…

   Belediye Başkan Adaylarından ”Tanju Özcan”dan: “RAHMETLİ İZZET BAYSAL’IN KEMİKLERİNİ SIZLATIRIZ”... ”...Mevcut üniversitenin bölünmesinin Bolu’ya bir faydası yok. Bu konuda vakfın onayı olmadan bir işe girersek rahmetli İzzet Baysal’ın kemiklerini sızlatırız. O yüzden ben çok sıcak bakmıyorum.“ ifadelerini de kullanmış.

  Geldik tartışmaların Kaynağını Konuşmalarını Ana Başlıkları Okumaya Algılamaya Kısaca Paylaşmaya da dostlar değil mi?

  KAYNAK: http://ajanda.ibu.edu.tr/?p=158918&fbclid=IwAR3pLfaPmkVIG2TtGhM5K0yysLlHHPT5oDMveyDTLqwNvilTdd6IGil04dA

  KAYNAK: ”Doğanın Kalbinde Üniversite”... ”İBU AJANDA”... ”BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ HABER PORTALI”NDAN OKUYORUZ. ”Rektör Alişarlı, Planlanan Projeleri BTSO Meclis Toplantısında İşadamlarıyla Paylaştı” denilmiş. Ve Değerli Bolu “TSO“ Yönetim Kurulu Başkanı ”Türker ATEŞ” İN CÜMLESİ “Rektörümüzle Güzel Bir İşbirliği Yakaladık”...

  Ve ardından Değerli “REKTÖR“ ün cümlesi; “PROJELERİMİZE DAİR RESMİ GİRİŞİMLERİMİZİ TAMAMLADIK”... Ve önemli Sunumlar... Açıklamalar mı? Orada değildik... ”OKUYORUZ”...

  “BOLU’NUN İKİNCİ BİR ÜNİVERSİTEYİ KALDIRMA KAPASİTESİ VAR”...

  “Ziraat ve Doğa Bilimleri, Mühendislik, Mimarlık ve Teknoloji fakültelerimiz ile araştırma merkezlerimiz bulunuyor. Bu 4 fakültenin, Bolu Teknik Üniversitesi adı altında ayrı bir yapılanma gerçekleştirmesini arzuluyoruz. Bu üniversitenin şehir merkezinde olmasını istiyoruz. Şunu sorabiliriz; Mevcut bir üniversite varken niçin bölünüyoruz? Mevcudu büyütelim ve kuvvetlendirelim şeklinde düşünebiliriz. Ancak büyüme bazen istediğiniz gibi olmuyor. Amacımız hantal bir yapı yerine tematik, dinamik ve etkin bir yapı kurabilmek. Çünkü bir öğrenci tercihini yaparken örneğin mühendislik istiyorsa içinde ‘Teknik’ geçen bir üniversiteyi daha çok önemsiyor. Bu beraberinde kalifiye öğrenci getiriyor ve niteliği arttırıyor.

  Buna ilave olarak bir diğer üniversite planımız; Tıp, Diş Hekimliği, Sağlık Bilimleri, Spor Bilimleri ve Turizm fakültelerinin birleşmesiyle meyana gelecek Sağlık, Spor ve Turizm Üniversitesi.

  Mevcut üniversitemizde ise sosyal ve eğitim alanlarında ağırlıklı bir yapılaşmaya gideceğiz. Son olarak buna Hukuk Fakültemizi de ekleyebiliriz. Yine Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi kurulmasını talep edeceğiz.

  Bolu ile ilgili öngörümüz, 20 bini mevcut üniversitemizde olmak üzere toplam 55 bin civarında bir öğrenci. Diğer üniversiteler yaklaşık 15’er bin civarında öğrenci olacak şekilde planlıyoruz.” da demiş.

  “KONU” PLANLAMA... Tartışmaya da “TİCARET VE SANAYİ ODASI” ndan başlanmış.

  Ammmmmmaaa zaman manidar mı? Mahalli seçimler öncesi mi? Bir planlama siyaset malzemesi mi oluyor?

  TARAFLAR HEP BİRLİKTE BİR “ÇALIŞTAY “ŞEKLİNDE YİNE AYNI MEKÂNDA EN KISA ZAMANDA TÜM “STK” LARIN ve “MEDYA”MIZIN DA ÖNÜNDE şeffaf olarak toplanabilmeli.

  “KONU” anlatılmalı... Konuşulmalı… Sorulmalı soruşturulmalı ve anlaşılmalıdır.

  BU MEMLEKET HEPİMİZİN…

  BİR GÜNAH KEÇİSİ DE ARANMAMALIDIR DEĞİL Mİ BEYLER?

  “Eğitim Şart!“

  MUVAFFAKİYETLE... SELAM ve MUHABBETLE... SAYGILARIMIZLA…

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları